Kurz bitcoinu se propadl pod devět tisíc dolarů

Nejistota na finančních trzích doléhá na nejznámější kryptoměnu. Cena bitcoinu klesla 15. 6. ráno těsně pod devět tisíc dolarů.

Ether, druhá nejhodnotnější virtuální měna co do tržní kapitalizace, ztrácela výrazněji. Jeho kurz ztratil více než pět procent.

Na kryptoměnový trh silně dopadají trendy, které stahují jeho hodnotu. Ukazuje se, že poptávka po kryptoměně slábne a jednak se na kryptoměnovém trhu odráží vývoj na zavedených finančních trzích.

„Negativní nálada na tradičních finančních trzích dopadá i na bitcoin. Události typu nepokojů ve Spojených státech, americko-čínské obchodní války a nejistoty kolem dalšího vývoje pandemie začínají investoři promítat do cen aktiv,“ uvedl už v pátek podle serveru Coindesk Sasha Goldberg z fondu Efficient Frontier Markets.

Bitcoin po nedávném půlení nedokázal překonat letošní maximum, které bylo v druhé polovině února téměř 10 400 dolarů. Koronavirová krize srazila kurz na 3 900 dolarů. Podle agentury Bloomberg by ke konci roku cenovka bitcoinu mohla atakovat dvacet tisíc dolarů.

Scroll to top