Koupě Aareal Bank se blíží ke konci

Konsorcium Atlantic BidCo, jehož součástí jsou i investiční společnosti Advent International a Centerbridge Partners, se již delší dobu pokoušelo o převzetí společnosti Aareal Bank AG za €1,74 mld. Tento německý finanční dům, který se soustředí na financování developerů, vlastní aktiva v hodnotě €45,5 mld., je zakomponován do německého indexu MDAX a letos oslaví 100 let od svého založení.

Ačkoliv obchod připadá vedení banky výhodný pro obě strany, akcionáři nejsou spokojeni s domluvenou cenou za jednotlivé akcie. Nejen z těchto důvodů byl termín přijetí nabídky americkými investory posunut z 19. 1. na 2. 2. 2022.

Kromě této změny američtí investoři snížili požadovaný podíl z neúspěšných 70 % na 60 %. Kupci 26. 1. 2022 nakonec oznámili, že svou nabídku zvýšili z původních €29 na €31 za jednu akcii. I přesto brali stávající akcionáři nabídku jako podhodnocenou. Mezi ně mimochodem patří i fond Vesa Equity Investment podnikatelů Daniela Křetínského a Patrika Tkáče, který koncem minulého roku zvýšil svůj podíl na necelých 8 %.

Například investiční firma Teleios Capital Partners, která drží 6 % akcií, vyzývala všechny akcionáře, aby nabídku raději ignorovali a požadovali cenu nad €40. Nebo fond Petrus Advisers, vlastnící 16 % akcií banky, soudí nabídku stejně kriticky a tvrdí, že se neodráží od cenové nabídky. Údajně neodpovídá hodnotě softwarové divize Aareon, která má ve firmě Aareon hodnotu pohybující se od €19 do €26 .

Scroll to top