Růst inflace snižuje zůstatky na běžných účtech Čechů

Prostředků uložených na běžných účtech v bankách rok od roku stoupá. Hodnota depozit je však snižována rostoucí inflací. Za posledních 10 let úbytek z běžných účtů Čechů činil 165 miliard Kč. Během roku 2020 lidé kvůli inflaci přišli o 51 miliard Kč.

Od roku 2017 se růst cen drží nad 2% hladinou a loni se vyšplhal na 3,2 %. Predikce zní, že se inflace kolem 3 % bude nějakou dobu pohybovat. To je špatná zpráva pro všechny držitele finančních prostředků na běžných účtech. Úroková sazba totiž nestačí pokrýt ztrátu hodnoty peněz danou růstem cen.

Množství uložených prostředků na běžných účtech je způsobeno zejména konzervativností Čechů. Avšak povědomí o inflaci stoupá a omezení jejích dopadů řeší stále více investorů. Například v podílových fondech měly fyzické osoby na konci loňského roku bezmála 500 miliard Kč a nejvíce bylo investováno do smíšených podílových fondů.

Chtěli byste také zabránit snižování hodnoty Vašich úspor? Rádi Vám ukážeme, jak na to. Domluvte si s námi schůzku a u kávy společně probereme dostupné možnosti přímo pro Vás.

Scroll to top